Róth János élete és pályafutása egy hihetetlen történettel kezdődött. Születése Komlón volt, de Mázaszászváron nőtt fel, ahol a helyi csapatban először még feketén futballozott, hiszen túl fiatal volt a hivatalos csapatba. Az igazi áttörést az jelentette, amikor 1975-ben Pécsre került, hogy az építőipari szakközépiskolában tanuljon és a sportiskolában edződik.
Az NB I-be történő bemutatkozása 1979-ben volt, amikor a Pécsi MSC színeiben a Bp. Honvéd ellen lépett pályára az utolsó fordulóban. A következő szezonban már rendszeresen játszott, és a következő években szinte már alapembere volt a csapatnak. A hazai pályafutását végigjárta a Mázaszászvári Bányász és a Pécsi MSC csapataiban.
Az első válogatottságát 1977-ben szerezte meg az ifjúsági válogatottban, majd 1983-ban debütált az A-válogatottban, amikor a nyugatnémet csapat ellen játszottak. Róth János hamar az alapemberek közé került, és Mezey György csapatában 1984 és 1995 között rendszeresen szerepelt. Egyik emlékezetes teljesítménye volt a ciprusiak elleni idegenbeli mérkőzésen szerzett fontos gól.
1986-ban a Pécsi MSC-ből a holland Feyenoordhoz igazolt 400 000 guldenért, ami akkoriban nagy összegnek számított a magyar játékosok között. Bár sérülések árnyékolták be kinti pályafutását, mégis emlékezetes időszak volt számára.
Visszavonulása után edzőként folytatta pályafutását. Különböző csapatoknál, köztük a PMSC-Fordannál, a Matáv-Sopronnál, a PMFC-nél és a Haladás VSE-nél is dolgozott. Emellett az U21-es válogatottat is irányította, majd 2014-ben az MLSZ alkalmazásában koordinátorként tevékenykedett az utánpótlás-válogatottaknál. 2020 óta az MLSZ sportigazgató-helyetteseként és az utánpótlás-válogatottak felügyelőjeként dolgozik. Róth János életműve a magyar labdarúgás egyik kiemelkedő része, mind pályafutásában, mind edzőként nyújtott teljesítményében.